Skip to content

Kas ir kaitbords, kaitošana?

Kas ir kaitbords, kaitošana?
Uz pirmo acu uzmetienu varētu likties, ka kaitošana ir nodarbe, kuri ļoti labi var izveikt vienatnē. Tomēr tā nebūt nav. Reti kurš kaiteris kaito “pats ar sevi”. Vairumam kaiteru ļoti svarīga ir citu kaiteru klātbūtne tajā pašā pludmalē.
Sākumā varētu likties, ka tas ir drošības apsvērumu dēļ, vai arī lai vieglāk būtu pacelt vai nolaist pūķi, tomēr tā noteikti nav. Gandrīz visi kaiteri māk pacelt un nolaist pūķi paši un drošības ziņā gandrīz visi kaiteri kaito tik tuvu krastam, ka vienmēr var nostāties uz jūras gultnes ar kājām.
Patiesībā kaitbords ir sociāls laika pavadīšanas veids, dalīšanās ar emocijām. Vairumam kaiteru ir ļoti svarīgi, lai pludmalē, kurā viņi kaito, būtu citi kaiteri. Tāpat vairums izvēlas pludmales, kurās ir cilvēki (skatītāji), pat ja viņi neko pamanāmu uz ūdens neizpilda. Tāda kā iekšēja vajadzība.
Ja gadījumā pludmalē parādās kāds cilvēks ar foto vai video kameru, tad vispār sākas pilnīgs haoss un “traffic jam” šīs kameras tuvumā. Visi cenšas nošļūkt tā, lai tiktu nofotografēti vai nofilmēti, kā arī varbūt par palekties vai izpildīt kādu triku.
Braukšana uz spotu kompānijā arī daudziem ir svarīga, lai gan ne tik svarīga, kā pati kaitošana, tomēr ļoti daudzi meklē līdzbraucējus un ne jau tapēc, ka lai būtu kas “piemet naudiņu” dīzelim, bet gan tapēc, ka viņiem vajag sociālu vidi, kompāniju.
Protams, ir daži cilvēki, kuri kaito vienatnē, tālu no krasta, vai arī klusākās pludmalēs, kurās nav cilvēku vai citu kaiteru. Šādi kaitotāji ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi.
Tātad kaitošana vairumam kaiteru ir ļoti sociāla nodarbe, dalīšanās ar pozitīvām emocijām, kuras vienatnē sevī atstāt negribas. Tapēc kaiteri gandrīz nekad nekaito pa vienam, kā arī dalās ar šīm emocijām krastā viens ar otru, kā arī online, ar jums.

kaitbords-berzciems-2006-75

kaitbords-berzciems-2006-53

kaitbords-berzciems-2006-62

kaitbords-berzciems-2006-78

kaitbords-berzciems-2006-41

 

Kas ir kaitbords, kaitošana?
4.61 (92.22%) 18 votes